E-sigaralar bagisiklik sistemini zayiflatiyor

ournal of Molecular Medicine dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, Vaporesso Revenger 220W Kit Elektronik Sigara sigaralar akciğerleri toksisiteye maruz bırakıyor, Vaporesso Armour Pro Kit Aspire Spryte Elektronik Sigara Sigara bağışıklık sisteminin etkinliğini azaltıyor IQOS Heets Amber Sigara Tütünü fiyat ve bakteriyel aktiviteyi teşvik ediyor, elektronik sigara potansiyel olarak daha fazla ölümcül hale getiriyor .
[e-sigara içen kadın]
E-sigaraların, son çalışmada bakteriyel virülans ve iltihaplanmaya neden olduğu gösterilmiştir.
ABD'de e-sigara kullanımı, 2013 yılında% 4.5'den lise öğrencileri arasında 2014'te% 13.4'e, ortaokul öğrencileri arasında 2014'te% 1.1'den% 3.9'a, gençlik sigara içiciliği oranlarını aştı. 25-44 yaş grubunda, Amerikalıların% 20'si e-sigara içiyor.

DEKANG Elektronik Sigara Likiti - Enerji \u0130\u00e7ece\u011fiGençler modaya uygun oldukları için onları sigara içerken, yaşlı sigara içenler sigarayı bırakmak için onlara yöneliyorlar. İlginç bir şekilde, e-sigara içen birçok genç , daha sonra Medical News Today tarafından yakın zamanda bildirildiği gibi, sadece 1 yıl sonra geleneksel sigaralara geçiyor .

Cihazı kullanırken sigara içenler hava yollarını ve bağışıklık sistemlerini riske atıyorlar. Ayrıca, bazı ölümcül suşlar dahil, bakterileri kolonize etme koşullarını da arttırmaktadır.

California-San Diego Üniversitesi'ndeki (UCSD) araştırmacılar, yedi farklı üreticiden gelen e-sıvıların etkilerini incelemek için fare çalışmaları yaptı.

Superbug MRSA e-sigara içtikten sonra daha ölümcül
Bilim adamları, 4 hafta boyunca haftanın 5 günü, günde 1 saat boyunca fareleri e-sigara buharlarına maruz bıraktılar.

Sonuçlar, e-buharları teneffüs ettikten sonra hava yollarındaki ve farelerin kanındaki enflamatuar markörlerin, maruz olmayan farelerden% 10 daha yüksek olduğunu gösterdi. E-sigara buharına maruz kalan bakteriler, zatürree ile enfekte olmuş farelerde daha virülent idi .

Fareler normal metisiline dirençli Staphylococcus aureus (MRSA) ile enfekte edildiğinde , antibiyotiğe dirençli bir "superbug" kaldı; ancak e-sigara buharına maruz kaldıktan sonra MRSA ile enfekte olmuş farelerin% 25'i öldü. Başka bir deyişle, S. aureus , e-sigara buharına maruz kaldığında daha virülent hale gelir.

Araştırmacılar, bakteriyel patojenlerin e-sigara buharına maruz kalmasının, onların gelişmesine neden olduğunu gözlemledi. Buhar, S. aureus bakterilerinin, biyofilmler oluşturmasına, hava yolu hücrelerine yapışmasına ve istila etmesine ve insan bağışıklık sisteminin savunmasına karşı koymasına yardımcı oldu .

Farelerde gözlenen değişikliklerin bazıları, geleneksel sigara içicilerinin hava yollarında ve kanında görülenlerle aynıdır. Diğerleri insan kanserlerinin veya enflamatuar akciğer hastalığının karakteristiğidir .

Sonuçlar, kullanılan buharın markasına bakılmaksızın aynıydı.

CuttWood Bird Brains 30ml Elektronik Sigara LikitiUCSD Tıp Fakültesi'nden Dr. Laura E. Crotty Alexander şöyle diyor:

" Bu çalışma, e-sigara buharının iyi huylu olmadığını gösteriyor; yüksek dozlarda, korkutucu olan akciğer hücrelerini doğrudan öldürebiliyor. E-sıvı bileşenleri nikotin ve propilen glikol de dahil olmak üzere ısıtılmış kimyasalların solunmasının mümkün olmadığını zaten biliyorduk. Muhtemelen sizin için iyi olabilir. Bu çalışma, günlük e-sigara buharının solunmasının solunum yolları içindeki iltihaplı çevrede değişikliklere yol açtığını doğrulamaktadır. "

Crotty Alexander, hangi akciğer ve sistemik hastalıkların e-sigara buharını solumaktan kaynaklanacağının henüz net olmadığını belirtti, ancak veriler akut toksisitelerin ilgili inflamatuar değişikliklerden kaynaklanacağını gösteriyor.

Ekip yakın zamanda , geleneksel sigara dumanına maruz kalan MRSA bakterilerinin, bağışıklık sistemi tarafından maruz kalmadıklarından daha az öldürülme ihtimalinin olduğunu bildirdi .

Bu arada, son zamanlarda çıkan bir haber, 20 yaşında bir Alman adamın dişlerinin bir mağazada çalıştığı bir e-sigara ağzında patladığında patladığını ortaya çıkardı. Ciddi yüz yaralanmaları yaşadı.